پرش لینک ها

SEO چیست؟

خدمات سئو

سئو چیست؟

SEO مخفف “بهینه سازی موتور جستجو” است. به زبان ساده به معنای روند بهبود سایت شما برای افزایش بازدید آن برای جستجوهای مرتبط است. هرچه صفحات شما در نتایج جستجو بهتر دیده شوند، احتمال جلب توجه و جذب مشتریان احتمالی و موجود به سمت تجارت خود بیشتر است.

یکی از مهم ترین خصوصیات سایت شما سئو میباشد که باید خیلی خوب روی اون کار شه تا سایت شما در لینک های اولیه گوگل قرار بگیره

— فلسفه سئو

سئو چگونه کار می کند؟

موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ برای رد و بدل کردن صفحات در وب از ربات ها استفاده می کنند ، از سایت به سایت دیگر می روند ، اطلاعات مربوط به آن صفحات را جمع آوری می کنند و آنها را در فهرست قرار می دهند. در مرحله بعدی ، الگوریتم ها صفحات موجود در فهرست را با در نظر گرفتن صدها فاکتور یا سیگنال رتبه بندی تجزیه و تحلیل می کنند ، تا تعیین کنند صفحات ترتیب باید در نتایج جستجو برای یک پرسش مشخص نشان داده شوند. فاکتورهای رتبه بندی جستجو را می توان پروکسی برای جنبه های تجربه کاربر در نظر گرفت. جدول تناوبی عوامل SEO ، فاکتورها را در شش دسته اصلی و وزنها بر اساس اهمیت کلی آن برای سئو سازمان می دهد. به عنوان مثال ، کیفیت محتوا و تحقیق در مورد کلمات کلیدی از عوامل اصلی بهینه سازی محتوا هستند و قابلیت خزنده بودن و سازگاری با موبایل از عوامل مهم سایت هستند. الگوریتم های جستجو برای نمایش صفحات معتبر و مرتبط طراحی شده اند و تجربه جستجوی کارآمد را در اختیار کاربران قرار می دهند. بهینه سازی سایت و محتوای شما با در نظر گرفتن این عوامل می تواند به صفحات شما در رتبه بندی بالاتر نتایج جستجو کمک کند. برخلاف تبلیغات جستجوی پولی ، برای گرفتن رتبه بندی جستجوی ارگانیک بالاتر ، نمی توانید به موتورهای جستجو پرداخت کنید.

سئو به خیلی چیزا بستگی داره از جمله:

سرعت هاست

توضیحاتی که خودتون به طراح سایت میدهید

کارهایی که طراح سایت میبایست انجام دهد.

در دو مورد اول صحبتی از جانب ما نیست اما حتما توضیحاتی در این موارد خدمت شما میدهیم و اما در مورد خصوصیت سوم که کاملا به یک تیمی مثل تیم طراحی سایت آپرین وب بستگی دارد.

چک لیستی در خصوص سئو آماده شده که میتونید بر روی سایت خودتون بررسی کنید و یا بررسی سئو را از طراح سایت خود بخواهید.

  • عدم داشتن محتوا و عناوین تکراری
  • عدم نمایش خطای 404 در لینک های داخلی سایت
  • عدم داشتن لینک های شکسته (لینکهایی که به صفحات خاصی اشاره ندارند و یا دارای خطا هستند)
  • داشتن گواهینامه ssl و تبدیل http به https
  • استفاده از تگ alt (این تگ مانند یک متن جایگزین است مثلا مرورگر قادر به نمایش دادن تصویر سایت شما نیست پس حتما در این تگ یک متن جایگزین برای تصویر بنویسید)
  • استفاده از ریدایرکت 301 زمانی که صفحه ریدایرکت شده دارای محتوا میباشد.

موارد بالا تنها برخی از ویژگی هایی است که میبایست توسط طراح سایتتان انجام شود.

اکنون میخواهیم به اصطلاحات سئو بپردازیم و توضیح مختصری درباره آنها دهیم تا آشنایی سطحی با آنها داشته باشید.